Podbeskidzie Bielsko-Biała rozbiło Zagłębie Sosnowiec

Lukasb1992, wikipedia
Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało u siebie z Zagłębiem Sosnowiec 5:1 (3:0) w pierwszym meczu 18. kolejki Fortuna 1. ligi. Dla "Górali" to dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie.
Gospodarze już w pierwszej połowie rozstrzygnęli losy spotkania. Strzelanie rozpoczął od ładnego uderzenie Rafał Figiel. Po pół godzinie było 2:0 kiedy Marko Roginić wykorzystał sytuację sam na sam. Gości tuż przed przerwą dobił Karol Danielak.
Sosnowiczanie w drugiej połowie mieli jeszcze nadzieje na odwrócenie wyniki. W 51. minucie Fabian Piasecki wykorzystał rzut karny i zmniejszył straty. Jednak cztery minuty później drugą żółtą kartę otrzymał Plamen Krachunov i Zagłębie musiało grać w osłabieniu.
Gospodarze wykorzystali przewagę, kontrolowali mecz, a w 83. minucie strzelili czwartego gola. Pomógł im Quentin Seedorf, który trafił do własnej bramki.
W tabeli Fortuna 1. ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała jest wiceliderem z dorobkiem 34 punktów. Natomiast Zagłębie Sosnowiec zajmuje dziewiątą pozycję, mając na koncie 23 punkty.