Podstawowy piłkarz Warty Poznań kontuzjowany. Wróci na boisko dopiero za miesiąc

Tomasz Folta / PressFocus
Początek rozgrywek PKO Ekstraklasy nie był zbyt udany dla Warty Poznań. Beniaminek do tej pory zdobył tylko jeden punkt. Teraz ma kolejny problem - urazu doznał jeden z podstawowych obrońców drużyny, Jakub Kiełb.
Warta Poznań typowana była przed sezonem jako jeden z głównych kandydatów do spadku. Na razie beniaminek wciąż nie strzelił nawet gola w Ekstraklasie i zdobył jeden punkt w czterech meczach.
W niedzielnych derbach Poznania Warta przegrała z Lechem 0:1. Dość niespodziewanie w pierwszym składzie drużyny prowadzonej przez Piotra Tworka nie znalazł się Jakub Kiełb, który wcześniej występował po 90 minut.
Teraz Warta wydała komunikat w tej sprawie. Okazało się, że obrońca doznał kontuzji stawu skokowego na jednym z treningów i nie zagra przez dłuższy czas.
- To były dosłownie ostatnie minuty treningu. Doszło do skręcenia stawu skokowego i zerwania jednego z więzadeł. Powrót do gry Jakuba Kiełba jest przewidywany za mniej więcej miesiąc - mówi Bartłomiej Smuniewski, fizjoterapeuta poznańskiej drużyny.
Maciej Pietrasik22 Sep 2020 · 18:54
Źródło: wartapoznan.pl