Podział punktów w Aberdeen z Inverness

Colin Smith, wikipedia
Piłkarze Aberdeen FC zremisowali przed własną publicznością z Inverness Caledonian Thistle FC 2:2 (0:1) w meczu 20. kolejki ligi szkockiej.

Kibice zgromadzeni na Pittodrie Stadium na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 41. minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas goście, a na listę strzelców wpisał się Liam Polworth. Tuż po przerwie Greg Tansey skutecznie wykorzystał rzut karny i przyjezdni prowadzili już dwoma golami.

Gospodarze nie dali jednak za wygraną i odrobili straty. Najpierw kontaktową bramkę strzelił Niall McGinn, a w doliczonym czasie gry wynik rywalizacji ustalił Adam Rooney, który trafił do siatki z "jedenastki".

Aberdeen zajmuje aktualnie drugie miejsce w ligowej tabeli. Ekipa "The Dons" ma na swoim koncie 42 punkty, z kolei Inverness zdobyło 22 "oczka" i znajduje się na ósmej pozycji.