Podział punktów w Berlinie, cały mecz Gikiewicza

YouTube
1. FC Union Berlin zremisował przed własną publicznością z MSV Duisburg 2:2 (1:0) w piątkowym meczu 5. kolejki rozgrywek niemieckiej 2. Bundesligi.
Na An der Alten Foersterei Stadion całe zawody między słupkami gospodarzy zanotował Rafał Gikiewicz. Prowadzenie stołecznej drużynie zapewnił minutę przed przerwą Akaki Gogia, który popisał się efektownym uderzeniem zza linii pola karnego w krótki róg.
Niespełna kwadrans przed końcem wyrównał strzałem po koźle z narożnika pola karnego Brazylijczyk Cauly Oliveira Souza. Sześć minut później Richard Sukuta-Pasu wykorzystał sytuację sam na sam z Gikiewiczem i niespodziewanie bliżej sukcesu byli goście.
Gospodarzy przed blamażem uchronił w doliczonym czasie gry uderzeniem głową w długi róg Florian Hubner, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie w pole karne polskiego bramkarza.
Niepokonany wciąż Union po drugim z rzędu remisie jest wiceliderem tabeli. "Zebry" natomiast zdobyły pierwszy punkt w bieżących rozgrywkach i nadal zamykają klasyfikację.