Podział punktów w derbach Berlina. Epizodyczny występ Krzysztofa Piątka

Pressfocus/Xinhua
Hertha podzieliła się punktami z Unionem w derbach Berlina. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.
Mecz na ławce rezerwowych rozpoczął Krzysztof Piątek. Polak pojawił się na murawie dopiero w doliczonym czasie gry drugiej połowy.
Od pierwszego gwizdka do ataku ruszył zespół Unionu. To się opłaciło w 10. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Robert Andrich. Niemiec wykorzystał podanie od Petara Musy.
Hertha powoli nabierała obrotów w tym spotkaniu. W 35. minucie podopiecznym Pala Dardaia udało się doprowadzić do remisu. Dodi Lukebakio zamienił rzut karny na gola. Było to piąte trafienie Belga w tym sezonie Bundesligi.
W drugiej połowie tempo tego meczu znacznie zwolniło. Finalnie żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.
Union zajmuje obecnie siódme miejsce w lidze. Hertha jest czternasta.
Adam Kłos04 Apr 2021 · 19:54