Podział punktów w Hamburgu, gol Soboty

Tomasz Bidermann/Shutterstock
FC St. Pauli zremisował u siebie z MSV Duisburg 2:2 (0:1) w niedzielnym meczu 17. kolejki rozgrywek niemieckiej 2. Bundesligi.
Na Millerntor-Stadion całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Waldemar Sobota. Skrzydłowy reprezentacji Polski niespełna kwadrans po zmianie stron doprowadził do wyrównania mocnym uderzeniem pod poprzeczkę z kilku metrów.
Wcześniej prowadzenie gościom z rzutu karnego dał do przerwy Kevin Wolze. Pięć minut po drugim w sezonie trafieniu Soboty bramkę z "jedenastki" dla miejscowych uzyskał również Lasse Sobiech. Dziewięć minut przed końcem punkt przyjezdnym uratował Stanislav Iljutcenko.
Zespół z Hamburga po szóstym remisie w bieżących rozgrywkach umocnił się nieznacznie na piętnastym miejscu w tabeli. "Zebry" po piątym podziale punktów w tym sezonie awansowały natomiast na dziesiątą lokatę w klasyfikacji.