Podział punktów w meczu Rayo Vallecano z Espanyolem

Elemaki, wikicommons
Rayo Vallecano zremisowało u siebie z Espanyolem Barcelona 2:2 (1:2) w jedynym piątkowym meczu siódmej kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Campo de Futbol de Vallecas w Madrycie prowadzenie beniaminkowi zapewnił po sześciu minutach gry efektownym uderzeniem z dystansu Raul De Tomas.
Niespełna kwadrans później wyrównał z bliska Borja Iglesias, a już w doliczonym czasie pierwszej połowy do siatki gospodarzy trafił również Esteban Granero, który zaskoczył golkipera rywali płaskim strzałem przy słupku. Dwie minuty po zmianie stron skutecznie odpowiedział z rzutu karnego Kongijczyk Gael Kakuta.
Żadna z drużyn nie zdołała już rozstrzygnąć losów konfrontacji na swoją korzyści i po raz drugi w tym sezonie podzieliły się punktami z rywalami. Katalońskie "Papużki" przesunęły się na piątą lokatę w tabeli, natomiast zespół z Kastylii opuścił strefę spadkową i awansował na siedemnaste miejsce w klasyfikacji.