Podział punktów w meczu Termaliki z Sandecją

asinfo
Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisowała na własnym stadionie z Sandecją Nowy Sącz 1:1 w meczu 35. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Gola dla gospodarzy strzelił Bartosz Śpiączka, a dla gości trafił Maciej Małkowski.
Na stadionie w Niecieczy spotkały się dwie ostatnie drużyny LOTTO Ekstraklasy. Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu zarówno Termalica jak i Sandecja zachowały szanse na utrzymanie. Aby zbliżyć się do zrealizowania tego celu, obu ekipom potrzebne było zwycięstwo w bezpośrednim pojedynku.
Przez większość spotkania bliżej zdobycia kompletu punktów byli gospodarze, którzy prowadzili od 8. minuty po trafieniu Bartosza Śpiączki. Sandecja do wyrównania doprowadziła 12 minut przed zakończeniem gry za sprawą Macieja Małkowskiego. Był to pierwszy i jak się okazało jedyny celny strzał gości w tym meczu.
Podział punktów w Niecieczy oznacza, że oba kluby pozostają w strefie spadkowej. Termalica jest 15. z dorobkiem 33 punktów, a Sandecja 16. mając na koncie 32 punkty. Do bezpiecznej, 14. pozycji tracą odpowiednio dwa i jeden punkt.
* * * * * *

Tak padły bramki:
1:0 Śpiączka 8'

Bartosz Szeliga dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne, gdzie Bartosz Śpiączka uprzedził Jakuba Bartosza i strzałem głową z około 11 metrów pokonał Michała Gliwę.
1:1 Małkowski 78'

Pawoł Ksionz ruszył odważnie do przodu, minął kilku rywali i zagrał do Macieja Małkowskiego, który wbiegł w pole karne i strzałem w długi róg pokonał bramkarza gospodarzy.
Zawodnik meczu: Pawoł Ksionz. Ukrainiec wszedł na boisko po godzinie gry i odmienił ofensywną grę Sandecji. To jego indywidualną akcję, golem zakończył Maciej Małkowski.