Podział punktów w Rzymie, Szczęsny wpuścił gola

marco iacobucci/Shutterstock
AS Roma z Wojciechem Szczęsnym między słupkami zremisowała u siebie z Bologna FC 1:1 (0:1) w ostatnim spotkaniu 32. kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Olimpico golkiper reprezentacji Polski musiał wyciągać piłkę z siatki dwadzieścia minut przed przerwą, kiedy to Kolumbijczyk Juan Zuniga świetnie dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a tam strzałem głową z kilku metrów prowadzenie gościom dał Luca Rossettini.

"Giallorossi" wyrównali pięć minut po zmianie stron. Francesco Totti idealnie wypuścił na czyste pole Mohameda Salaha i Egipcjanin w sytuacji sam na sam nie dał szans bezradnemu Antonio Mirante.

Drużyna z Wiecznego Miasta po dziesiątym podziale punktów w tym sezonie umocniła się na trzecim miejscu w tabeli, natomiast podopieczni Roberto Donadoniego przerwali passę trzech kolejnych porażek i są na trzynastej pozycji w klasyfikacji.