Podział punktów we Wrocławiu. Waldemar Sobota podarował remis Lechii Gdańsk

Pawel Andrachiewicz / PressFocus
Śląsk Wrocław zremisował z Lechią Gdańsk 1:1 w wieczornym meczu PKO BP Ekstraklasy. Obie drużyny umocniły się tym samym w górnej połowie ligowej tabeli.
Podopieczni Jacka Magiery, dla którego było to drugie spotkanie w roli trenera Śląska, objęli prowadzenie już w siódmej minucie gry, kiedy na listę strzelców - w drugim meczu z rzędu - wpisał się Erik Exposito.
Mimo że gospodarze sprawiali lepsze wrażenie w toczonej w bardzo dobrym tempie pierwszej połowie spotkania, dali sobie następnie wydrzeć komplet punktów jeszcze przed przerwą.
W 34. minucie koszmarny błąd Waldemara Soboty wykorzystał Tomasz Makowski, zdobywając zarazem swoją pierwszą w karierze bramkę na poziomie Ekstraklasy.
Ostatecznie mecz zakończył się remisem, dzięki któremu Lechia pozostaje na czwartym, a Śląsk na szóstym miejscu w ligowej tabeli.
Wojciech_Falenta 10 Apr 2021 · 22:02