Pogoń Siedlce spadła z I ligi. Sensacyjny beniaminek

mkppogonsiedlce.pl
Garbarnia Kraków w rewanżowym meczu barażowym o awans do Nice 1. ligi pokonała Pogoń Siedlce 2:1 (1:0) i awansowała na zaplecze LOTTO Ekstraklasy.
Goście spotkania objęli prowadzenie w doliczonym czasie pierwszej połowy. Wówczas Misztal wybił przed siebie piłkę zagraną przez Kelembę, zdołał dopaść do niej Filip Wójcik, który wbił ją do bramki.
Krakowianie podwyższyli prowadzenie dopiero w 80. minucie za sprawą trafienia Krzysztofa Kalemby. Jedynego gola na rzecz ekipy gospodarzy strzelił Damian Świerblewski, który strzałem z bliskiej odległości pokonał golkipera rywali.
Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 1:1, zatem zwycięstwo Garbarni sprawiło, że to właśnie ona awansowała na zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej po raz pierwszy od 44 lat.
Pogoń występowała w Nice 1. lidze przez cztery ostatnie sezony.