Kapitalna asysta Kamila Grosickiego. Pogoń Szczecin lepsza od Śląska Wrocław [WIDEO]

Pawel Jaskolka / PressFocus
Pogoń Szczecin pokonała przed własną publicznością Śląsk Wrocław 2:1 w drugim niedzielnym meczu PKO BP Ekstraklasy. "Portowcy" umocnili się na trzecim miejscu w ligowej tabeli.
Podopieczni Kosty Runjaica, którzy zdecydowali dominowali na boisku już w pierwszej połowie spotkania, objęli prowadzenie niedługo po przerwie. Po prostopadłym podaniu Rafała Kurzawy wynik meczu otworzył za sprawą precyzyjnego strzału z ostrego kąta Luka Zahović.
Odpowiedź Śląska była natychmiastowa. Kilkadziesiąt sekund po stracie gola dośrodkowanie Dino Stigleca zamienił na wyrównujące trafienie Rafał Makowski.
Ostatnie słowo należało jednak do Pogoni, a konkretnie do duetu rezerwowych. Na kwadrans przed końcem spotkania niemal spod samej linii końcowej doskonale zagrał piłkę Kamil Grosicki, po czym z najbliższej odległości do siatki skierował ją Michał Kucharczyk. Dla Grosickiego była to pierwsza asysta po jego tegorocznym powrocie do gry w naszym kraju.
Zasłużona wygrana pozwoliło Pogoni zbliżyć się na odległość jednego punktu w tabeli Ekstraklasy do aktualnego wicelidera rozgrywek - Lechii Gdańsk. Obie drużyny zmierzą się ze sobą w następnej kolejce w Szczecinie.
Tymczasem Śląsk, po trzecim meczu z rzędu bez zwycięstwa, stracił kontakt ze ścisłą czołówką ligi.
Wojciech_Falenta 21 Nov 2021 · 16:49