Pogoń Szczecin rozbiła Jagiellonię Białystok. "Portowcy" są już na podium PKO Ekstraklasy

Piotr Matusewicz / PressFocus
Pogoń Szczecin w zaległym meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy okazała się zdecydowanie lepsza od Jagiellonii Białystok. "Portowcy" wygrali 3:0 i awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli.
Spotkanie Pogoni Szczecin z Jagiellonią Białystok zostało przełożone na końcówkę października ze względu na koronawirusa w drużynie z Pomorza Zachodniego. Podopieczni Kosty Runjaica udowodnili dziś, że problemy zdrowotne mają już za sobą.
Od samego początku "Portowcy" przystąpili do ataku. W ciągu pierwszych 80 sekund mieli dwie znakomite okazje. Minimalnie mylili się jednak Kacper Kozłowski oraz Luka Zahović.
Wreszcie w 29. minucie gospodarze dopięli swego, choć mieli przy tym trochę szczęścia. Hubert Matynia dośrodkował z rzutu wolnego, a Bodvar Bodvarsson skierował piłkę do własnej bramki.
Jednobramkowe prowadzenie Pogoni utrzymało się do przerwy, choć wynik mógł podwyższyć Zahović. Szczecinianie skuteczniejsi byli po przerwie, gdy dołożyli kolejne dwa trafienia.
Najpierw rzut karny na gola zamienił Sebastian Kowalczyk, a później po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego rezultat na 3:0 ustalił Alexander Gorgon.
Dzięki temu podopieczni Kosty Runjaica z 14 punktami na koncie zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli. Jagiellonia ma trzy "oczka" mniej, co daje im ósmą lokatę.
Maciej Pietrasik30 Oct 2020 · 20:01