Pogoń Szczecin wygrała z Zagłębiem Sosnowiec

asinfo
W 18. kolejce LOTTO Ekstraklasy Pogoń Szczecin wygrała u siebie z Zagłębiem Sosnowiec 1:0. Zwycięskiego gola strzelił Spas Delew.
W pierwszej połowie więcej celnych strzałów oddali goście z Sosnowca, którzy na wygraną w lidze czekają już od sześciu kolejek.
Złej passy nie zdołali przerwać w Szczecinie, gdzie Pogoń zwycięskiego gola strzeliła w 64. minucie za sprawą Spasa Deleva. Gospodarze mogli wygrać wyżej, ale Kamil Drygas zmarnował rzut karny. Jego strzał zatrzymał Dawid Kudła.
W ostatnim kwadransie goście mieli utrudnione zadanie, by odrobić straty. Zagłębie grało w dziesiątkę po tym jak czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Alexander Christovao.
Pogoń awansowała na piąte miejsce z dorobkiem 28 punktów. Zagłębie natomiast zamyka tabelę, mając na koncie 12 punktów.
* * * * * *

Tak padła bramka:

1:0 Spas Delev 64'

Na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Radosław Majewski, przy odbitej przed Dawida Kudłę piłce najszybszy był Spas Delew, który skutecznie zakończył akcję. Gospodarze z radością musieli poczekać, bo sędzia sprawdzał w systemie VAR czy Bułgar nie był na spalonym.
* * * * * *

Piłkarz meczu: Radosław Majewski (Pogoń Szczecin)

Pomocnik gospodarzy był aktywny w ofensywie, szukał swoich szans przede wszystkim w strzałach z dystansu. Po jednym z uderzeń Majewskiego, okazję do zdobycia bramki miał Spas Delew i swoją szansę wykorzystał.