Pogoń Szczecin wyraźnie przegrała z Broendby

asinfo
W meczu sparingowym Pogoń Szczecin przegrała w Kopenhadze z Brondby IF 1:3. Jedynego gola na "Portowców" strzelił Iker Guarrotxena.
Trener Kosta Runjaic zabrał do Danii 22 zawodników. W tym gronie zabrakło: Zvonimira Kozulja (lekki uraz), Soufiana Benyaminy (czeka na diagnozę w związku z kontuzją), Davida Niepsuja (kontuzja) i Adama Frączczaka (wraca do zdrowia po operacji).
W pierwszej połowie zabrakło goli. W drugiej jako pierwszy trafił Tomas Podstawski, tyle że pomocnik Pogoni skierował piłkę do własnej bramki. Gospodarze szybko podwyższyli prowadzenie po trafieniu Mikaela Uhre.
W 65. minucie gola dla "Portowców" strzelił Iker Guarrotxena, ale już siedem minut później odpowiedział Simon Hedlund, który ustalił rezultat na 3:1.
W duńskiej ekipie zabrakło Kamila Wilczka. Polski napastnik w najbliższym meczu ligowym nie zagra ze względu na zawieszenie za żółte kartki.