Pogrom w Eindhoven i wysoka wygrana AZ

kivnl/Shutterstock
PSV Eindhoven rozbiło u siebie SBV Excelsior 6:0 (2:0) w piątkowym meczu 15. kolejki holenderskiej Eredivisie.
Na Philips Stadion prowadzenie obrońcom tytułu zapewnił strzałem z bliska Luuk de Jong, któremu świetnie zagrywał w pole karne Hiszpan Angelino.
Jedenaście minut później Robin van der Meer skierował niefortunnie głową piłkę do własnej bramki po rzucie wolnym, a siedem minut po zmianie stron również samobójcze trafienie zanotował Jurgen Mattheij.
Dziesięć minut przed końcem wynik podwyższył rezerwowy Donyell Malen, wykorzystując pewnie sytuację sam na sam z bramkarzem rywali. Okazały sukces miejscowych przypieczętowali jeszcze w końcówce Steven Bergwijn i Luuk de Jong, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców.
Dzięki czternastej wygranej w sezonie zespół z Brabancji umocnił się na prowadzeniu w tabeli. Zespół z Rotterdamu doznał natomiast siódmej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na dwunastej lokacie w klasyfikacji.
Jakub Kreśliński07 Dec 2018 · 22:58