Pogromczyni Igi Świątek żegna się z Australian Open. Simona Halep bez szans w ćwierćfinale turnieju

Bai Xuefei / Press Focus
Simona Halep przegrała w ćwierćfinale Australian Open z Sereną Williams 0:2 (3:6, 3:6). Rumunka, która w IV rundzie wyeliminowała Igę Świątek, sama teraz odpadła z turnieju.
Bukmacherzy wyrównanie oceniali szanse obu znakomitych tenisistek przed rozpoczęciem hitowej, ćwierćfinałowej potyczki na kortach w Melbourne. Serena Williams nie dała jednak szans rywalce, choć w drugim secie miała gorszy moment.
Amerykanka lepiej weszła w to spotkanie. Już w drugim gemie przełamała rywalkę, a choć nastąpiło przełamanie powrotne, to Williams nie pozostawiła Halep wątpliwości, kto dziś był w lepszej dyspozycji. W szóstym gemie wyszła na prowadzenie 4:2 i finalnie zwyciężyła w pierwszym secie 6:3.
W drugim Williams wpadła w mały dołek, dając dwukrotnie przełamać się Rumunce. Halep nie potrafiła jednak wykorzystać tej przewagi. Straciła własny serwis cztery razy z rzędu. Serena wygrała 6:3.
39-letnia amerykańska tenisistka w półfinale zmierzy się z Naomi Osaką, która wcześniej wyeliminowała Su-Wei Hsieh z Tajwanu. Skład drugiego półfinału poznamy po rozstrzygnięciu spotkań Ashleight Barty z Karoliną Muchovą oraz Jennifer Brady z Jessiką Pegulą.
Finał żeńskiego Australian Open zaplanowano na 20 lutego na godzinę 04:00.
Tomasz Bratkowski16 Feb 2021 · 10:47