Pokaz siły Interu Mediolan. Mistrzowie Włoch nowym liderem Serie A [WIDEO]

Screen z TV
Inter Mediolan wykorzystał sobotnie potknięcie Milanu i został nowym liderem Serie A. Mistrzowie Włoch pokonali na własnym boisku 4:0 Cagliari. Dublet ustrzelił Lautaro Martinez, a wynik mógł być jeszcze wyższy, gdyby Argentyńczyk nie zmarnował rzutu karnego.
Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że "Nerazzurim" może być trudno o sięgnięcie po kolejne Scudetto. Podopieczni Simone Inzaghiego złapali jednak właściwy rytm na krajowym podwórku, a w niedzielny wieczór potwierdzili to w rywalizacji z Cagliari.
Pierwszego gola gospodarze strzelili w 29. minucie. Hakan Calhanoglu dośrodkował wówczas z rzutu rożnego prosto na głowę Lautaro Martineza, a napastnik strzałem z kilku otworzył wynik spotkania.
Przed przerwą Inter miał dwie świetne szanse na podwyższenie rezultatu. Pierwsze skrzypce grał Cragno, który najpierw zatrzymał Alexisa Sancheza, a później obronił również rzut karny, wykonywany przez Martineza.
W drugiej części spotkania golkiper Cagliari był już jednak bezradny. W 51. minucie przepięknym trafieniem popisał się Sanchez, praktycznie idealnie uderzając z woleja.
Tym razem Inter nie zatrzymał się po golu i szybko dołożył do tego kolejne gole. Prawdziwą bombę na bramkę rywali posłał Hakan Calhanoglu, nie dając najmniejszych szans bramkarzowi Cagliari.
W 68. minucie było już 4:0, gdy dublet skompletował Martinez. Wówczas stało się jasne, że Inter sięgnie po trzy punkty, a Simone Inzaghi zdecydował się na dokonanie kilku zmian.
"Nerazzurri" odnieśli więc efektowne zwycięstwo i to właśnie oni są nowymi liderami Serie A. Mistrzowie Włoch o jeden punkt wyprzedają AC Milan, a o trzy Atalantę Bergamo.
Maciej Pietrasik12 Dec 2021 · 22:36