Pokaz siły Lechii w meczu z Podbeskidziem. Niezawodny Flavio Paixao, świetny mecz Rafała Pietrzaka [WIDEO]

asinfo
Po dwóch fatalnych kolejkach Lechia Gdańsk w końcu rozegrała naprawdę dobry mecz. Podopieczni Piotra Stokowca pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0.
Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać. Padł on już w 13. minucie po bardzo dobrym dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka ze stojącej piłki z prawego skrzydła. W skutek niefortunnej interwencji Komora piłka zatrzepotała w siatce.
Lechia podwyższyła prowadzenie w 30. minucie. Bramka na 2:0 znów była efektem znakomitego dośrodkowania Pietrzaka, tym razem po rzucie rożnym. Do piłki najwyżej wyskoczył Flavio Paixao. Portugalczyk uderzył głową bardzo mocno i nie dał szans Polackowi.
Niezawodny kapitan Lechii Gdańsk strzelił bramkę na 3:0 jeszcze przed przerwą, w 42. minucie. Tym razem asystentem był Omran Haydary, który również rozegrał bardzo dobry mecz.
Po przerwie to nadal Lechia była drużyną zdecydowanie lepszą. Przewaga bardzo długo nie przekładała się na bramki, ale ostatecznie udało się zdobyć gola w doliczonym czasie gry. Ostatnia bramka była autorstwa Łukasza Zwolińskiego, a kolejną asystę w tym spotkaniu zaliczył Rafał Pietrzak.
Po tym spotkaniu Lechia z 9 punktami na koncie zajmuje 3. miejsce w Ekstraklasie, ale do końca kolejki z pewnością nie utrzyma tej pozycji. Podbeskidzie ma tylko 2 "oczka" w dorobku i plasuje się na przedostatnim miejscu.
W następnej kolejce Lechia Gdańsk zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Kraków. Podbeskidzie czeka natomiast domowy mecz ze Stalą Mielec.