Pokaz siły Legii Warszawa. Sześć bramek mistrzów Polski w meczu Pucharu Polski, Boruc wrócił do bramki [WIDEO]

Łukasz Sobala/PressFocus
Wobec odwołania starcia o Superpuchar Polski spotkanie z GKS-em Bełchatów było dla Legii Warszawa pierwszym oficjalnym meczem w rozgrywkach 2020/2021. W Bełchatowie "Wojskowi" rozgromili rywali. Wygrali aż 6:1.
Aleksandar Vuković od pierwszej minuty delegował do gry dwóch zawodników, którzy latem zasilili drużynę - Artura Boruca oraz Filipa Mladenovicia. Dla tego pierwszego był to powrót między słupki Legii po 15 latach przerwy.
"Wojskowi" w meczu z GKS-em Bełchatów byli zdecydowanymi faworytami i znakomicie wywiązali się z tej roli. Wynik otworzyli już w 12. minucie. Najemski zanotował fatalną stratę na własnej połowie, a z bliska bramkarza pokonał Maciej Rosołek.
Młody napastnik po kolejnym kwadransie mógł świętować drugiego gola. W słupek trafił Thomas Pekhart, Luquinhas wycofał piłkę do Rosołka, a ten nie zmarnował okazji na dobitkę.
Do przerwy Legia prowadziła 3:1. Najpierw gola honorowego po podbramkowym zamieszaniu zdobył Damian Hilbrycht. W końcówce pierwszej połowy futbolówkę do własnej bramki niefortunnie skierował natomiast Michał Pawlik.
Chociaż prowadzenie mistrzów Polski nie podlegało wątpliwości, to stołeczna ekipa była głodna kolejnych goli. W 53. minucie Rosołek zagrał prostopadłe podanie do Pawła Wszołka, który posłał piłkę między nogami bramkarza.
Debiutanckie trafienie w barwach "Wojskowych" zaliczył Filip Mladenović. Serb wbiegł w pole karne, wykorzystując dogranie od Luquinhasa.
Maciej Rosołek skończył natomiast mecz z hat-trickiem. W 67. minucie ustalił wynik spotkania na 6:1 po akcji dwóch rezerwowych - Hołowni oraz Juranovicia.
Maciej Pietrasik14 Aug 2020 · 22:22