Pokaz siły Rakowa Częstochowa w piątkowym sparingu. Wicemistrzowie Polski rozgromili Górnika Zabrze

Mateusz Porzucek PressFocus
Wrześniowa przerwa na mecze reprezentacji jest dla wielu klubów okazją do nieco spokojniejszej pracy. W piątkowe popołudnie powody do radości mieli zawodnicy Rakowa Częstochowa, którzy rozgromili Górnika Zabrze aż 6:0.
Wicemistrzowie Polski w tym sezonie odnieśli do tej pory sześć zwycięstw w dziewięciu ligowych spotkaniach. Zajmują drugie miejsce w tabeli, ale rozegrali o jeden mecz mniej od liderującej Legii Warszawa.
Podopieczni Marka Papszuna dla wielu są głównymi faworytami do mistrzowskiego tytułu. W piątek jedynie potwierdzili dobrą formę, bez problemu radząc sobie z Górnikiem Zabrze.
"Medaliki" otworzyły wynik w 21. minucie po bramce Mateusza Wdowiaka. Niedługo później kolejny cios zadał Fran Tudor, bez problemu wykorzystując rzut karny.
W drugiej połowie Raków dominował jeszcze bardziej. Kolejno na listę strzelców wpisywali się Daniel Szelągowski, Gustav Berggren, Sebastian Musiolik i Tudor, który znów nie pomylił się z jedenastu metrów. W efekcie Raków wygrał cały mecz aż 6:0.
Maciej Pietrasik23 Sep 2022 · 13:56