Polacy doskonale zaczęli EURO 2016! Irlandia Północna pokonana po świetnej grze [VIDEO]

MediaPictures.pl/Shutterstock
Reprezentacja Polski pokonała Irlandię Północną 1:0, odnosząc pierwsze historyczne zwycięstwo na mistrzostwach Europy.

Polacy zaczęli bardzo aktywnie. Od pierwszych minut gra toczyła się na połowie rywali. Irlandczycy natomiast skupili się przede wszystkim na defensywie. Na początku spotkania biało-czerwoni nie potrafili jednak stworzyć sobie dogodnych okazji do strzelenia gola. Kilka razy zakotłowało się w polu karnym podopiecznych Michaela O'Neilla, ale strzeleckich sytuacji nie mieliśmy.

Z biegiem czasu przewaga Polaków trochę zmalała, a reprezentanci Irlandii Północnej odważniej wychodzili z piłką i częściej wymieniali ją między sobą.

W kolejnych minutach widzieliśmy mnóstwo dośrodkowań w pole karne Irlandczyków, z których niewiele wynikało. Choć Polacy nadal przeważali, to nie potrafili realnie zagrozić bramce rywali.

Pierwszą fantastyczną okazję do strzelenia bramki biało-czerwoni mieli w 31 minucie. Łukasz Piszczek zagrał do Arkadiusza Milika, ten minął obrońcę i mając przed sobą tylko bramkarza, uderzył ponad bramką.

Za moment świetne uderzenie Bartosza Kapustki doskonale wybronił bramkarz Irlandii Północnej. Kilkadziesiąt sekund później po rzucie rożnym zakotłowało się w polu karnym przeciwników, lecz żaden z Polaków nie potrafił oddać strzału na bramkę Irlandczyków.

W pierwszej połowie zawodnicy Adama Nawałki nie zdołali jednak wbić piłki do siatki rywali.

To, co nie udawało się w pierwszej połowie, bardzo szybko udało się w drugiej. W 51 minucie Arkadiusz Milik otrzymał podanie od Jakuba Błaszczykowskiego, wpadł w pole karne i płaskim uderzeniem pokonał golkipera Irlandii Północnej.

W kolejnych minutach przewaga biało-czerwonych nie malała. Napór trwał nadal, Polacy bardzo długo wymieniali piłkę między sobą, a gra ciągle toczyła się na połowie przeciwników.

Podopieczni Michaela O'Neilla nie zamierzali jednak rezygnować. Bardzo niebezpiecznie zrobiło się w 71 minucie, kiedy prawą stroną boiska popędził Conor Washington, a Polaków przed utratą gola uratował świetnym wyjściem z pola bramkowego Wojciech Szczęsny.

W odpowiedzi bardzo ładną akcję wyprowadzili nasi zawodnicy, niestety zakończoną nieudanym strzałem Krzysztofa Mączyńskiego. Potem podwyższyć próbowali jeszcze Kamil Grosicki, który wszedł na boisko za Jakuba Błaszczykowskiego, oraz Arkadiusz Milik.

Niebezpiecznie pod naszą bramkę ponownie zrobiło się w 86 minucie, a sześćdziesiąt sekund później potężnie kropnął na bramkę Irlandczyków Grzegorz Krychowiak.

W samej kocówce spotkania w polu karnym zderzyli się Łukasz Piszczek z Wojciechem Szczęsnym. Obaj zawodnicy bardzo ucierpieli, ale byli w stanie kontynuować grę.

Polacy ostatecznie wygrali z Irlandią Północną 1:0. Naszym kolejnym rywalem będą Niemcy - mecz już w najbliższy czwartek - a nasi dzisiejsi rywale zagrają z Ukrainą.