Polacy doskonale zaczęli EURO 2016! Irlandia Północna pokonana po świetnej grze [VIDEO]

12 cze 2016 | 19:49 142
Źródło zdjęcia: MediaPictures.pl/Shutterstock
Reprezentacja Polski pokonała Irlandię Północną 1:0, odnosząc pierwsze historyczne zwycięstwo na mistrzostwach Europy.

Polacy zaczęli bardzo aktywnie. Od pierwszych minut gra toczyła się na połowie rywali. Irlandczycy natomiast skupili się przede wszystkim na defensywie. Na początku spotkania biało-czerwoni nie potrafili jednak stworzyć sobie dogodnych okazji do strzelenia gola. Kilka razy zakotłowało się w polu karnym podopiecznych Michaela O'Neilla, ale strzeleckich sytuacji nie mieliśmy.

Z biegiem czasu przewaga Polaków trochę zmalała, a reprezentanci Irlandii Północnej odważniej wychodzili z piłką i częściej wymieniali ją między sobą.

W kolejnych minutach widzieliśmy mnóstwo dośrodkowań w pole karne Irlandczyków, z których niewiele wynikało. Choć Polacy nadal przeważali, to nie potrafili realnie zagrozić bramce rywali.

Pierwszą fantastyczną okazję do strzelenia bramki biało-czerwoni mieli w 31 minucie. Łukasz Piszczek zagrał do Arkadiusza Milika, ten minął obrońcę i mając przed sobą tylko bramkarza, uderzył ponad bramką.

Za moment świetne uderzenie Bartosza Kapustki doskonale wybronił bramkarz Irlandii Północnej. Kilkadziesiąt sekund później po rzucie rożnym zakotłowało się w polu karnym przeciwników, lecz żaden z Polaków nie potrafił oddać strzału na bramkę Irlandczyków.

W pierwszej połowie zawodnicy Adama Nawałki nie zdołali jednak wbić piłki do siatki rywali.

To, co nie udawało się w pierwszej połowie, bardzo szybko udało się w drugiej. W 51 minucie Arkadiusz Milik otrzymał podanie od Jakuba Błaszczykowskiego, wpadł w pole karne i płaskim uderzeniem pokonał golkipera Irlandii Północnej.

W kolejnych minutach przewaga biało-czerwonych nie malała. Napór trwał nadal, Polacy bardzo długo wymieniali piłkę między sobą, a gra ciągle toczyła się na połowie przeciwników.

Podopieczni Michaela O'Neilla nie zamierzali jednak rezygnować. Bardzo niebezpiecznie zrobiło się w 71 minucie, kiedy prawą stroną boiska popędził Conor Washington, a Polaków przed utratą gola uratował świetnym wyjściem z pola bramkowego Wojciech Szczęsny.

W odpowiedzi bardzo ładną akcję wyprowadzili nasi zawodnicy, niestety zakończoną nieudanym strzałem Krzysztofa Mączyńskiego. Potem podwyższyć próbowali jeszcze Kamil Grosicki, który wszedł na boisko za Jakuba Błaszczykowskiego, oraz Arkadiusz Milik.

Niebezpiecznie pod naszą bramkę ponownie zrobiło się w 86 minucie, a sześćdziesiąt sekund później potężnie kropnął na bramkę Irlandczyków Grzegorz Krychowiak.

W samej kocówce spotkania w polu karnym zderzyli się Łukasz Piszczek z Wojciechem Szczęsnym. Obaj zawodnicy bardzo ucierpieli, ale byli w stanie kontynuować grę.

Polacy ostatecznie wygrali z Irlandią Północną 1:0. Naszym kolejnym rywalem będą Niemcy - mecz już w najbliższy czwartek - a nasi dzisiejsi rywale zagrają z Ukrainą.
14 cze 2016 | 11:25
-1
{{votes_count}}
Wielkie gratulacje Polska!!! Jesteście najlepsi!! Teraz czas na Niemców! Do boju biało czerwoni!
14 cze 2016 | 04:50
-2
Jeszcze jedna rzecz - nie szukajac pozewu : znamy sie juz z rumunskimi sedziami . Poszukajcie w historii polskiej pilki ...
13 cze 2016 | 20:14
0
Brawo Polacy!
12 cze 2016 | 22:41
+1
Pisze kazdy ze Polska tak samo ma zagrać z Ukraina i Niemcami , a ja napisze ze jest to nierealne :))) , dzis Jędrzejczyk i piszczek cały czas sie podłączali , ale to chyba był taki pierwszy i ostatni mecz bo konopljanka i jarmolenko napewno nie bedą se stać i po dupie sie drapać tylko bedą zapierd...c
12 cze 2016 | 21:36
+10
Na Niemcy Grosik na skrzydło, a Kapustka do środka za Mączyńskiego. Młody dobrze pracuje w obronie + odciąży Krychę z tego całego rozgrywania i pozwoli mu się skupić na tym co robi najlepiej, czyli pracy w defensywie :D
12 cze 2016 | 22:56
-7
Niewiele chyba wiesz o Krychowiaku, nie było on nigdy typowym defensywnym pomocnikiem, mimo świetnych walorów w tym względzie.
12 cze 2016 | 23:16
+9
Może masz rację, nie wiem jak to było kiedyś. Ale pewne jest to, że w Sevilli to nie on jest odpowiedzialny za rozgrywanie piłki, tylko właśnie za rozbijanie ataków przeciwnika, przez co nie raz znalazł się w jedenastce sezonu ;)
13 cze 2016 | 08:48
+9
Chyba sobie żartujesz. Przypomnij sobie jak Kapustka grał w obronie z Holandią i z Litwą. Możesz sobie takie głupoty wygadywać, bo Irlandia nie przeprowadziła żadnego ataku, ale w meczu z Ukrainą i z Niemcami będą nim kręcić jak będą chcieli. Musisz też być ślepy skoro nie widzisz jaką robotę w defensywie wykonuje Mączyński.
14 cze 2016 | 04:52
-1
Kapustka w zaden sposob nie bedzie gral w srodku . Podejrzewam ze wyjdzie dopiero po przerwie - zalezec to bedzie od wyniku spotkania , oczywiscie .
12 cze 2016 | 21:34
-10
Czy tak doskonale? Jedna bramka nie daje nam wiele, bo awansują tylko 4 druzyny z 3 miejsca.
12 cze 2016 | 21:54
+10
A kto powiedział, że mamy awansować z miejsca 3...? Przecież 2. miejsce jest jak najbardziej w zasięgu..
12 cze 2016 | 22:55
-4
Jeżeli jakimś cudem wygramy z Ukrainą z Yarmolenką i Konoplyanką, pewne jest, że Niemcy i Ukraina wygrają z Irlandią wyżej.
12 cze 2016 | 23:10
+4
Widziałeś dzisiaj Niemców? Męczyli się strasznie i moim zdaniem nic wielkiego nie zagrali, a wynik 2:0 nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku..zresztą druga bramka strzelona dopiero w doliczonym czasie gry, a mało brakowało, by Ukraińcy jeszcze w pierwszej połowie wycisnęli na 1:1 i wtedy już mecz mógłby się różnie potoczyć..
Nie jestem pewien czy tak z góry powinniśmy zakładać naszą porażkę z Niemcami..;)
12 cze 2016 | 23:11
+1
No i Ukraina wcale nie musi wygrać z Irlandią...stawiałbym remis.
14 cze 2016 | 04:24
0
Kurwa . Gdyby ciocia miala wasy ...
15 cze 2016 | 10:12
+2
Chcę tylko powiedzieć, że w meczu z Niemcami absolutnie NIE stoimy na przegranej pozycji i w żadnym wypadku nie zakładajmy z góry naszej porażki...jest 90 minut do rozegrania, podczas których może się zdarzyć wszystko.
13 cze 2016 | 08:50
+11
Akurat jak wygrają z Ukrainą to będą mieć 6pkt, a Ukraina jak wygra z Irlandią to tylko 3.
14 cze 2016 | 04:23
+2
Chcesz porownac Konoplyanke z Krycha , prosze bardzo - graja w jednym klubie - Krycha gra wszystkie , pelne mecze , Ukrainiec -ogony . Yarmolenko - Dynamo Kijow , Lewy - Bayern . Jeszcze jakies pytania?
12 cze 2016 | 20:51
+19
Jestem pełen podziwu dla osób (a może i tej samej osoby) co tworzą co chwilę konta i dodają jakieś gówniane komentarze na temat Barcy, Realu, Polski. Ja wiem, że te komentarze są strasznie beznadziejne, ale jednak brawo za wytrwałość w ciągłym pisaniu tego syfu :)

W sumie to nic do was nie mam, nawet szacunku :)
12 cze 2016 | 20:47
+7
Brawo Polska!!!!!!!!
12 cze 2016 | 20:32
+13
Świetny wynik! Wreszcie zwyciestwo na Euro! Było cieżko, Irlandczycy z 6ką obrońcow na murawie nie istniała do 80minuty, potem niestety było bardziej nerwowo.
Plusem jest Kapustka- niech zagra z Niemcami w środku zamiast Mąki.
Niepodobało mi sie z kolei to, że znowu oddajemy rywalom grę pod koniec meczu i gra Arka Milika. I nie chodzi mi tu o skuteczność ale o to, że miał on problemy z zagraniem klepki z prawej nogi, miał mnówstwo głupich strat. Jednak strzelił bramkę, wygraliśmy i wierzę, że cisnienie spadnie z chłopaków na resztę turnieju :)

Ale najbardziej to mi sie nie podobał sędzia- biegał po murawie nie bardzo kontaktując gdzie jest i co tam robił... :D
12 cze 2016 | 20:34
+9
aha, i nie patrzyłbym na wynik jako jakimś za niskim czy coś w tym stylu, bo wystarczy zobaczyć na wyniki na tym Euro żeby zauważyć, że to nie jest na razie turniej napastników i wyniki są bardzo skromne.
+4
Dlatego, że to są pierwsze mecze grupowe..w następnych meczach będą i wyższe wyniki..:)
14 cze 2016 | 04:25
0
... tak mecze drugiej rundy powinny byc najlepsze .
15 cze 2016 | 10:14
+2
Reguły na to nie ma.
12 cze 2016 | 20:31
+1
fantastyczny mecz naszych reprezentantów każdy polski piłkarz pokazał co potrafi zarówno obrona pomoc jak i atak zagrała fantastycznie oby tak dalej nie pozostaje nic więcej jak gratulować naszym reprezentantom
-54
I gdzie ten wspaniały Lewandowski... ani jednego strzału na bramkę! Toż to C klasa! Dobrze, że jest Milik i pokazał Lewemu jak się strzela... Bayern pewnie już szykuje propozycję wymiany napastników z Ajaxem.
12 cze 2016 | 20:50
+21
Lewandowski ściągał na siebie uwagę defensywy żeby Milik mógł strzelić
12 cze 2016 | 21:37
-11
Błaszczykowskiego również kryło dwóch a wg mnie grał super. Skoro taki profesor z Ciebie to napisz 3 polskich piłkarzy, którzy mieli najwięcej strat lub niedokładnych podań w meczu. Wg mnie w trójce jest Lewandowski.
Kadra zagrała naprawdę super i wnerwia mnie jak przed meczem dziennikarze na piedestał wynoszą tylko Lewandowskiego a przecież gra na murawie 11 zawodników a nie tylko 1.
13 cze 2016 | 10:13
-2
Dostałem mnóstwo minusów! I Wy nazywacie się niby prawdziwymi kibicami? Co najwyżej kibicami Lewandowskiego ale napewno nie Kadry, bo Kadra jest cała, a nie Tylko 1 zawodnik, masakra jakaś.
14 cze 2016 | 04:29
+2
Poczytaj sobie wypowiedzi znanych i cenionych osob . Cytuje ' Lewy stworzyl czarna dziure , zostawiajac otwarte pole dla reszty zawodnikow . Dzieki niemu , mogl nie znany nikomu Kapustka , blyszczec .
15 cze 2016 | 08:32
-1
To są baranie wypowiedzi dziennikarzy, nie Lewandowskiego. Ciekawe co by piepszyli jak by mecz zakończył się wynikiem 0:0.

Jak czytam te brednie to mam wrażenie, że gdyby dostał czerwoną kartkę to co niektórzy piepszyli by że taktycznie tak zrobił
-1
W przeciwieństwie do Ciebie nie spodziewałem się gola Lewandowskiego. Ciężko strzelić jak masz całą linię obrony na plecach, która kryje Cię bardzo krótko. Robert wykorzystał to robiąc miejsce dla kolegów
12 cze 2016 | 20:28
-63
Słaby mecz. Wstyd, że Polacy nie potrafili ograć tak małego kraju. Niecałe 2 miliony ludności, czy ktoś ma mniej na tych mistrzostwach? Tak jak mówię, tworzę ratingi. Oto ratingi wszystkich drużyn które już zagrały swoje mecze:
Francja 8/10, Rumunia 7/10, Chorwacja 7/10, Albania 6/10, Anglia 6/10, Turcja 6/10, Walia 5/10, Słowacja 4/10, Rosja 4/10, Polska 4/10, Szwajcaria 3/10, Irlandia Północna 3/10. Taka prawda po prostu.
+18
debil
12 cze 2016 | 20:37
+22
Panie taka prawda, nie wiem czy oglądaliśmy ten sam mecz, ale nie muszę chyba przypominać, że Irlandia Północna to drużyna, która przed meczem z naszymi, miała świetny bilans 12 meczów bez porażki. Już tłumaczę dlaczego, bo jak widzę komentarze takich znawców Januszy gdziekolwiek, od razu klawiatura sama się zabiera do pisania. Grają podobnym stylem do Athletico Madryt z tą różnicą, że nie mają jakości. Ta jednak przy takim usposobieniu taktycznym, nie jest wyjątkowo konieczna, ponieważ liczy się tylko dobra destrukcja ataków przeciwnika. My tak czy siak wbiliśmy im tą upragnioną bramkę, dającą historyczne 3 pkt na EURO, więc nie pierdol smutów o ilości mieszkańców, bo nie ma to jakiejkolwiek zależności. Teoretycznie mamy już zapewniony awans. Nasi grali z polotem i bardzo zachowawczo. Nie bali się grać pozycyjnie, co z reguły nam nie wychodzi, a jednak! MAmy to i nawet Twoje żałosne ratingi nijak się mają do upragnionego zwycięstwa :) Do boju i po kolejne zwycięstwa!
12 cze 2016 | 20:44
-9
To był żart dla debili, co nie widzieli, że Polska zagrała na 7 a Irlandia Północna nie wiele gorzej, czyli na 6. Zwłaszcza taktycznie Irlandczycy zaprezentowali dokładnie to, co mieli zaprezentować, w przeciwieństwie do wielu innych reprezentacji.
12 cze 2016 | 20:54
-2
O a co to za klub Athletico Madryt? No proszę, Madryt ma już 3 światowej klasy zespoły!
14 cze 2016 | 04:32
+1
Ratingi chyba chorego umyslu : widziales zeby Indie cos , kiedys ugrali w jakimkolwiek sporcie ; chyba ze w Krykiet . Maja ponad miliard ludzi !
14 cze 2016 | 23:56
-1
Ja zrobię rating twojego mózgu....zabrakło skali ujemnej...a teraz rating twojego spierdolenia....znowu zabrakło skali, tym razem dodatniej.
12 cze 2016 | 20:26
+14
Tak dalej chłopaki!!! Teraz tak samo z Niemcami i Ukrainą!!!
12 cze 2016 | 20:23
-9
Jesli slowacy dominowali z irlandia przez caly mecz i nie wiedzieli jak wyjsc z wlasnej polowy w meczu z walia to tylko pokazuje jak slaba jest irlandia. 3 ligowce grajacy na takim turnieju. Niemcy zapewne wpierdola hujom z irlandi z 3/4 bramek.
14 cze 2016 | 04:41
+1
Czlowieku , Irlandia , tylko ze ta druga , potrafila rozbic Niemcow w eliminacjach . Nauczcie sie : mecz moze byc jednego bledu i nic tego nie zmieni !
+9
No cóż, sam byłem nastawiony na remis co najwyżej po tych sparingach, ale po 1:0 uwierzyłem już, że nie można być pesymistycznie nastawionym tylko pozytywnie i wierzyć w wygraną ! :D Za taką grę powinno być 2:0 ale cóż... Wyszło jak wyszło, 3 pkt nasze i bajo. ;)
+28
Brawo! Kapustka świetny mecz. Panowanie nad piłką, przyjęcie, ale i odbiór i ustawianie się. Gratulacje dla całej drużyny! :)
12 cze 2016 | 20:14
+8
Pięknie :))) Oby tak dalej !
12 cze 2016 | 20:12
-21
i T Hajto nie miał racji,nie było ruchu ręką a on EWIDENTNY KARNY zejdz na ziemie p.Hajto nie było karnego
+12
A kogo to teraz obchodzi...:)
12 cze 2016 | 20:11
+56
Kapustka, powinien częściej brać na siebie ciężar gry, naprawdę to potrafi. To że Błaszczykowski, Krychowiak i paru innych zagrali super tego się spodziewałem, ale to co pokazał Kapustka jestem pod wielkim wrażeniem.
12 cze 2016 | 20:40
0
Nie bez powodu, nawet na meczykach.pl, uznany za MVP naszej reprezentacji.
12 cze 2016 | 20:10
+9
Kapustka bardzo dobry mecz,reszta ok.Słaba ta Irlandia wiec zobaczymy jak bedzie z Niemcami
+11
jest zwyciestwo. teraz niemcy bd ciezko ale pamietajmy to bd inny mecz niz dzisiaj. ale damy rade. widze ze najbardziej w ta druzyne wierzy pan Nawalka. gramy ostro i wychodzimy z grupy. final jeszcze daleko. pozytywnie zdrowie panowie.
12 cze 2016 | 20:09
+35
Dobra gra, może brakuje jeszcze trochę skuteczności, ale naprawdę wygląda to dobrze. Wszyscy co się dziwili, czemu zachwycamy się Kapustką teraz już powinni wiedzieć - świetny występ; już go w Europie zobaczyli. Najsłabsze ogniwo to zdecydowanie Pazdan, pytanie tylko, czy Cionek jest pewniejszy? Wydaje się jednak, że warto zaryzykować, bo Łysy jest nie do przewidzenia.
12 cze 2016 | 20:57
+6
Cionek to opcja przyzwoita ale przewidywalna tak jak mówisz. Pazdan to loteria, z przewagą losów przegranych. Dzisiaj to potwierdził po raz kolejny. Nie widze powodu żeby ponownie mu zaufać.
+7
Brawo
12 cze 2016 | 20:08
+11
Pazdan do zmiany. Mączyński cały mecz był na boisku? A reszta świetny mecz. Szczerze mówiąc na niemców widział bym Kapustkę w środku, Grosika na lewym skrzydle i Błaszczykowskiego na prawym. Oczywiście Mąka na ławie, bo dzisiaj miałem wrażenie, że znikał chwilami z placu gry...
12 cze 2016 | 21:01
+3
Do Mączyńskiego bym się aż tak nie przyczepiał, swoje w miare zrobił, jasne troche kondycji brakło stąd zmiana. Też nie mamy wybitnej alternatywy dla niego, chyba że potrzebujemy kreacji w postaci Zielińskiego, ale to oczywiście przy innym wyniku niż 1:0 z takim zespołem jak Irlandia. Z resztą wszedł Jodłowiec i powiało grozą także nie ma co narzekać na Mąke.
12 cze 2016 | 20:07
+11
Kapustka mecz życia !
12 cze 2016 | 20:33
+6
W jego wypadku nie pierwszy i nie ostatni. Coś czuje, że do Krakowa już poleciało kilka ciekawych ofert za tego piłkarza :)
+3
Cieszę się ze zwycięstwa, następne klękną przed nami Niemcy, ale na spokojnie, jak myślicie który polski piłkarz miał najwięcej strat, nie aby Lewandowski ?
12 cze 2016 | 20:25