Polacy lepsi od Japończyków!

mgilert / Shutterstock.com
Reprezentacja Polski siatkarzy bardzo udanie rozpoczęła Memoriał Huberta Wagnera.

Turniej jest dla naszych zawodników przetarciem przed Pucharem Świata (odbędzie się w Japonii), gdzie czeka ich walka o awans na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

Pierwszy set był wyrównany, skończył się zwycięstwem naszych 28:26, a przypieczętował je sprytnym atakiem przy siatce Nowakowski. Do tego momentu rywale byli równorzędnym przeciwnikiem, ale sytuacja miała się szybko zmienić.

Drugi set to już dominacja Polaków i okazała wygrana 25:15. Imponująca była zwłaszcza seria punktów zdobytych od stanu 14:12 do 19:12 - tej różnicy przeciwnik nie potrafił już zmniejszyć. Ostatecznie Polacy zakończyli seta numer trzy z siedmiopunktowym zapasem, zwyciężając  25:18.

Kolejny mecz biało-czerwoni rozegrają z Iranem jutro o 19:30.
Źródło: własne/sport.pl