Polacy naprzeciw siebie w Championship. Jóźwiak z Bielikiem lepsi od Białkowskiego

Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Czerwona latarnia Championship Derby County niespodziewanie wygrała 1:0 na wyjeździe z Millwall, którego bramki strzeże Bartosz Białkowski. Zwycięstwo zanotowała także drużyna Przemysława Płachety.
Millwall tradycyjnie wyszedł na spotkanie z polskim bramkarzem, który szukał siódmego czystego konta w tym sezonie. Z kolei Derby, punktujące wreszcie w ostatnich dwóch spotkaniach, wystawiło dwóch reprezentantów biało-czerwonych: Kamila Jóźwiaka i Krystiana Bielika.
Wyrównane spotkanie na swoją korzyść obrócili goście dzięki bramce Irlandczyka Jasona Knighta. Wcześniej niezłą okazję miał także Jóźwiak, ale skrzydłowy źle przyjął piłkę w polu karnym i uprzedził go Białkowski.
W spotkaniu Norwich z Sheffield Wednesday 89 minut zaliczył Przemysław Płacheta. Spadkowicz Premier League jeszcze do 80. minuty przegrywał 0:1, ale zryw drużyny Daniela Farka doprowadził do strzelenia dwóch bramek: Josha Martina i Maximiliana Aaronsa. Niestety, Płacheta nie wsławił się w meczu niczym szczególnym i od fanów otrzymywał raczej gorzkie komentarze.