Polacy rozbili Iran i pozostają w walce o Final Six!

MediaPictures.pl/Shutterstock
Polacy pokonali Iran 3:0 (25:17, 25:18, 25:22) w przedostatnim meczu tegorocznej edycji Ligi Światowej. O awans do Final Six powalczą w niedzielę z USA.

Biało-czerwoni bardzo dobrze rozpoczęli pierwszego seta - Fabian Drzyzga już na samym początku posłał asa serwisowego, świetnie funkcjonował nasz blok, zdobywaliśmy ponadto punkty po kontrach. Podopieczni De Giorgiego błyskawicznie wypracowali sobie solidną przewagę - 10:6 - którą z czasem tylko powiększali - 13:7, 16:10. Polacy nie pozwolili już na zbyt wiele swoim rywalom w tym secie, wygrywając pewnie do 17.

Druga odsłona wyglądała bardzo podobnie do pierwszej. Nasi siatkarze byli skuteczni w ataku i na pierwszą przerwę techniczną schodzili z wynikiem 8:5. Kilka błędów po naszej stronie sprawiło, że momentalnie roztrwoniliśmy solidną zaliczkę i w pewnym momencie wygrywaliśmy już tylko jednym punktem - 12:11. Na szczęście chwilę później asem serwisowym znowu popisał się Fabian Drzyzga i zrobiło się 14:11. W kolejnych minutach na parkiecie dominowali zawodnicy De Giorgiego, którzy bardzo szybko i pewnie zwyciężyli w drugiej odsłonie - 25:18.

Trzecia partia należała do najbardziej zaciętych. Początek to walka punkt za punkt. Polacy na pierwszą przerwę techniczną schodzili z wynikiem 6:8, ale wystarczyły dwie akcje po przerwie, by doprowadzili do remisu. Na drugą przerwę techniczną podopieczni De Giorgiego schodzili z rezultatem 15:16, lecz potem powtórzyła się historia sprzed paru minut i nasi siatkarze momentalnie wyszli na prowadzenie 17:16. Potem biało-czerwoni odskoczyli rywalom na cztery punkty - 20:16 - nie roztrwonili przewagi i wygrali ostatecznie 25:22.

Dzięki zwycięstwu Polska zachowała szanse na awans do Final Six. W niedzielę decydujący pojedynek ze Stanami Zjednoczonymi.

Polska - Iran 3:0 (25:17, 25:18, 25:22)