Polacy rozbili Serbów! Biało-czerwoni o krok od awansu do półfinału mistrzostw!

pzps.pl
Polacy wygrali z Serbią w trzech setach - 28:26, 28:26, 25:22 - w pierwszym meczu trzeciej rundy mistrzostw świata w siatkówce i znacznie przybliżyli się do strefy medalowej.
Pełną relację z tego pojedynku możecie przeczytać TUTAJ.
Biało-czerwoni pierwszego seta rozpoczęli dosyć nerwowo. To Serbowie przez dłuższy czas mieli nieznaczną przewagę, którą z czasem powiększali - od 7:8 na pierwszej przerwie technicznej do 13:16 na drugiej. Podopieczni Heynena byli już w bardzo trudnej sytuacji, bo przegrywali 15:19, ale potem seriami zaczęli zdobywać punkty i szybko doprowadzili do remisu po 21. Pierwsza odsłona rozstrzygnęła się na przewagi, w których lepsi okazali się nasi siatkarze 28:26.
Druga partia miała podobny przebieg. Serbowie zaczęli lepiej, prowadzili już dwukrotnie różnicą trzech puntów, ale nasi dopadli ich tym razem wcześniej, bo na drugiej przerwie technicznej - 16:14. Zawodnicy Grbicia nie zamierzali jednak tak łatwo odpuszczać i znowu wszystko decydowało się w przewagach. Ponownie lepsi okazali się biało-czerwoni, którzy po raz drugi ograli Serbów 28:26.
W trzeciej odsłonie Polacy dosyć szybko zyskali przewagę - 10:7 - ale co z tego jak za moment stracili trzy punkty z rzędu i był remis. Potem ponownie zbudowali trzypunktową przewagę, by znowu ją roztrwonić - z 18:15 na 18:18. Na szczęście nasi zawodnicy nie odpuścili rywalom do końca i trzecią partię rozstrzygnęli na swoją korzyść 25:22.
Biało-czerwoni rozbili Serbię 3:0 i są już bardzo blisko awansu do półfinału mistrzostw. W piątek zmierzymy się z Włochami.