Polacy się nie zatrzymują. Kolejne zwycięstwo siatkarzy!

pzps.pl
Polscy siatkarze wygrali z Bułgarią 3:1. To ich ósme zwycięstwo w tej edycji Ligi Narodów. Dzięki temu są liderami rozgrywek.
Polacy dobrze zaczęli spotkanie. Już na początku pierwszego seta wykorzystali błędy rywali i wypracowali sobie kilka punktów przewagi. Później mogli kontrolować grę. Świetnie grali Bartosz Kwolek i Dawid Konarski. Ostatecznie pierwszą partię wygraliśmy 25:21.
Druga partia była bardziej zacięta. Co prawda Bułgarzy zaczęli ją od prowadzenia 3:0, ale Polacy odrobili straty i doprowadzili do stanu 16:14. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali nasi rywale, którzy przejęli inicjatywę i wygrali seta na przewagi. Było 24:26.
W kolejnych setach zdecydowanie lepsi byli biało-czerwoni. W trzeciej partii wypracowali sobie kilka punktów przewagi, którą utrzymali do końca. Pomgali w tym sami Bułgarzy, którzy w całym meczu popełnili aż 38 błędów. W naszej drużynie brylował za to Bartosz Kwolek, który atakował często i - co najważniejsze - skutecznie. Trzeciego seta nasza drużyna wygrała 25:18.
Czwarty set miał podobny przebieg. Już na początku Polacy zapewnili sobie kilka punktów przewagi, a potem trzymali rywali na dystans. Wygrali 25:19.
Polska - Bułgaria 3:1 (25:21, 24:26, 25:18, 25:19)
Polska: Kwolek, Drzyzga, Konarski, Lemański, Bednorz, Nowakowski, Zatorski (libero) oraz Komenda, Kaczmarek, Szalpuk, Śliwka, Schulz
Kamil Kaczmarek10 Jun 2018 · 07:35
Źródło: onet.pl