Polacy w komfortowej sytuacji po wygranej z Serbią! Awans mogą dać nam małe punkty!

Piotr Drabik, wikipedia
Polacy rozbili Serbię w trzech setach i są już bardzo blisko awansu. Przed biało-czerwonymi jeszcze mecz z Włochami i o awansie mogą decydować małe punkty - nasi muszą zdobyć przynajmniej 61 punktów.
Najpierw Serbowie łatwo ograli gospodarzy mistrzostw 3:0. Dzisiaj z kolei podopieczni Heynena rozbili Serbię 3:0. To stawia polską drużynę w bardzo komfortowej sytuacji.
Po dwóch meczach zarówno Serbowie, jak i my, mają na koncie trzy punkty. Zawodnicy Grbicia już awansowali, ponieważ wystarczyły im do tego 54 punkty zdobyte w pojedynku z nami. Nas czeka jeszcze pojedynek z Włochami, ale możemy awansować równie dobrze przegrywając z gospodarzem 0:3. Wówczas liczyć się będą małe punkty - Włosi mogą zdobyć w całym meczu maksymalnie o 14 punktów więcej niż Polacy. Pewny awans może dać także wygranie jednego seta.