Znakomici Polacy wygrali swoją grupę w Final Six! Nasi siatkarze w pięknym stylu pokonali Iran

FIVB
Podopieczni Vitala Heynena wygrali drugi mecz z fazie grupowej Final Six Ligi Narodów z Iranem (21:25, 25:18, 25:20, 25:22). "Biało-czerwoni" zwyciężyli w swojej grupie i są już pewni awansu do półfinału.
Na początku pierwszego seta lepiej prezentowali się Irańczycy. Nasi rywale zdobyli trzy pierwsze punkty, ale później Polacy zdołali nawiązać walkę i do połowy seta utrzymywali kontakt. Od początku meczu czuć było, że meczowi towarzyszą wielkie emocje, które udzielają się również siatkarzom. Pierwszy set padł łupem drużyny z Azji i zakończył się wynikiem 25:21.
Drugi set rozpoczął się po myśli Polaków. Nasi reprezentanci w pewnym momencie prowadzili już 9:5, ale później ich przewaga zaczęła topnieć. Irańczycy w końcu wyrównali do stanu 13:13, ale to nie sprawiło, że nasi rodacy stracili koncentrację. Druga połowa seta należała już do "biało-czerwonych", który wygrali 25:21.
Bardzo złe wrażenie od początku tego meczu sprawiali sędziowie. Główny arbiter przy stanie 13:13 nie dał Polakom żądanego challange'u, na co wściekł się Vital Heynen. Po chwili szkoleniowiec obejrzał czerwoną kartkę. Ostatecznie sędziowie zdecydowali się przyznać Polakom challange i okazało się, że punkt należał się Irańczykom.
Trzeci set w wykonaniu Polaków był naprawdę znakomity. Przez dłuższy czas gra była bardzo wyrównana, ale podopieczni Heynena potrafili zdominować swoich rywali i odskoczyć im przed końcówką. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:20. Bardzo dobrze prezentowali się szczególnie Bartosz Bednorz i Bartosz Kwolek.
Mieliśmy nadzieję, że czwarty set będzie tym ostatnim i nie zawiedliśmy się. Gra była bardzo wyrównana, Irańczycy to zawsze trudni rywale, ale tym razem podopieczni Heynena, mimo braku wielu gwiazd w kadrze, okazali się lepsi. Czwarta odsłona zakończyła się wynikiem 25:22, a Polacy wygrali ten mecz 3:1 i awansowali do półfinału.
Półfinały siatkarskiej Ligi Narodów odbędą się w nocy z 13 na 14 lipca.
Łukasz Karyniewski12 Jul 2019 · 02:08