Polacy zagrają o złoto na mistrzostwach Europy juniorów w siatkówce

MediaPictures.pl/Shutterstock
Młodzieżowi reprezentanci Polski w siatkówce mężczyzn w półfinale mistrzostw Europy juniorów pokonali Rosję 3:1 i zagrają o złoto z Włochami albo Ukraińcami.

Niemal cały pierwszy set był niezwykle zacięty. Dopiero w samej końcówce biało-czerwoni odskoczyli rywalom, wygrywając różnicą dwóch punktów - 25:23. Druga partia była już bardziej jednostronna. Nasi zawodnicy kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, prowadząc od początku do końca i zwyciężając 25:20.

W trzecim secie sytuacja się odwróciła i to Rosjanie pokonali biało-czerwonych do 19, przedłużając swoje szanse na awans. W czwartej partii przeciwnicy nie byli już jednak w stanie stawić skutecznego oporu i ulegli naszym siatkarzom 23:25.

Polacy tym samym awansowali do wielkiego finału młodzieżowych mistrzostw Europy i teraz czekają na rywala.