Polewka na medal. Dobre wyniki pływaków

Sport the library, wikicommons
Tomasz Polewka zdobył złoty medal w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym podczas pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie, które są rozgrywane w izraelskiej Netanji.

Polski pływak czasem 22,96 s ustanowił rekord Polski. Drugie miejsce ex aequo zajęli Christoph Walker-Hebborn z Wielkiej Brytanii i Włoch Simone Sabbioni.

Oprócz Polewki w niedzielę na podium stanął Sebastian Szczepański, który zdobył brązowy medal w wyścigu na 100 m stylem dowolnym.

Łącznie reprezentacja Polski na imprezie w Izraelu zdobyła siedem medali. Specjalnością biało-czerwonych okazał się styl grzbietowy, w którym triumfowali na wszystkich męskich dystansach. Oprócz Polewki złote medale wywalczył też Radosław Kawęcki, który był najszybszy na 100 i 200 metrów.

Specjaliści stylu grzbietowego zdobyli też srebrne medale. W wyścigu na 50 metrów druga była Aleksandra Urbańczyk. Srebro na dwa razy dłuższym dystansie zdobyła Alicja Tchórz.

Z kolei dwa brązowe medale zdobył Szczepański - wcześniej był trzeci w wyścigu kraulistów na 50 metrów.
Źródło: przegladsportowy.pl