Półfinał Ligi Światowej nie dla Polski - Francja pokonała Serbię

fivb.com
Francja pokonała Serbię w meczu Ligi Światowej siatkarzy i zapewniła sobie awans do półfinału, jednocześnie sprawiając, że Polska odpadła z turnieju.

Mecz miał emocjonujący przebieg. Serbowie przegrali dwa pierwsze sety i wydawało się, że gładko ulegną w całym spotkaniu - pierwsze, przegrane do 19 i do 20 partie nie wróżyły niczego dobrego. Wówczas jednak role się odwróciły.

W trzecim secie Serbia zabrała się za odrabianie strat. Odskoczyła na sześć punktów, ale przy wyniku 18:12 nagle stanęła i finisz był emocjonujący. Ostatecznie udało im się wygrać do 24 i przedłużyć swoje szanse na zwycięstwo.

Czwarta partia to już bardzo wyraźna przewaga Serbów przez niemal cały ten fragment meczu. Przy drugiej przerwie technicznej było już sześć punktów dystansu i podobnie wyglądało to na finiszu - Kovacević i spółka pokonali Francuzów 25:19. O wszystkim decydować miał tie break.

W tym - niestety dla biało-czerwonych - lepsi okazali się reprezentanci Francji, którzy zagrają w półfinale Ligi Światowej. Polska odpada z rozgrywek.