Półfinał nie dla Radwańskiej. Polka przegrała z Kuzniecową

Jimmie48 Photography / Shutterstock.com
Agnieszka Radwańska nie zagra w półfinale turnieju WTA w chińskim Wuhan. Polka przegrała ze Swietłaną Kuzniecową 6:1, 6:7, 4:6.

Radwańska kapitalnie rozpoczęła mecz. W pierwszej partii straciła tylko jednego gema. Dwie odsłony wygrała do zera.

Im dalej w las, tym było jednak gorzej. Kuzniecowa przyejęła inicjatywę już na początku drugiego seta, którego zaczęła od zwycięstw w dwóch gemach. Radwańska szybko jednak wyrównała, a set do samego końca był bardzo wyrównany. Gra toczyła się gem za gem i o zwycięstwie musiał zadecydować tie-break.

Ten był wyjątkowo emocjonujący. Od początku przewagę posiadała Kuzniecowa, ale Radwańska nie odpuszczała. Polka obroniła trzy piłki setowe. Sama miała okazję do zakończenia meczu, ale nie potrafiła jej wykorzystać. Ostatecznie Rosjanka wygrała 11-9.

Decydującego seta lepiej zaczęła Radwańska, która wygrała dwa gemy, ale wkrótce opadła z sił. Do głosu ponownie doszła Kuzniecowa. Rosjanka szybko doprowadziła do wyrównania, przejęła inicjatywę i parła do zwycięstwa. Odniosła je wykorzystując drugą piłkę meczową.
Źródło: przegladsportowy.pl