Półfinały LE: Nokaut! Liverpool prowadzi już 3:0. Asysta Krychowiaka w meczu Sevilli [VIDEO]

Christian Bertrand/Shutterstock
Czy Liverpool odrobi jednobramkową stratę z pierwszego meczu i awansuje do finału kosztem Villarreal? Czy Sevilla przypieczętuje awans po remisie 2:2 na Ukrainie z Szachtarem Donieck? Już dzisiaj poznamy finalistów Ligi Europy.

Mecz na Anfield zaczął się od bardzo ofensywnej gry obu zespołów. W ciągu kilku minut bardzo wiele działo się pod obiema bramkami. Swoje szanse mieli gospodarze i goście, ale to zespół Jurgena Kloppa jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. Samobójcze trafienie zaliczył Bruno Soriano.

Bardzo szybko również bramkę zdobyła Sevilla. Do bramki Szachtara trafił Kevin Gameiro w dziewiątej minucie spotkania. Tuż przed końcem pierwszej połowy wyrównał jednak Eduardo i ukraiński klub wciąż pozostawał w grze o finał.

Szachtar nie cieszył się długo z remisu. Już w 47 minucie drugą bramkę w meczu strzelił Kevin Gameiro. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Grzegorz Krychowiak.

Za moment mieliśmy już 3:1 dla Sevilli. Do siatki rywali trafił Mariano. A na Anfield zrobiło się 2:0 dla podopiecznych Jurgena Kloppa. Daniel Sturridge wyszedł sam na sam z bramkarzem Villarrealu i nie dał szans rywalowi.

Od 71 minuty Hiszpanie musieli grać w dziesiątkę, a dokładnie dziesięć minut później Liverpool prowadził już 3:0. Na listę strzelców wpisał się Adam Lallana.

A oto składy w jakich zaczęły dzisiejsze mecze poszczególne drużyny:

Liverpool: Mignolet - Clyne, Toure, Lovren, Moreno - Can - Milner, Lallana, Firmino, Coutinho - Sturridge

Villarreal: Areola - Mario, Musacchio, Victor, Costa - Dos Santos, Pina, Bruno, Denis Suarez -Soldado, Bakambu

Sevilla: Soria - Mariano, Rami, Carriço, Trémoulinas - Krychowiak, N'Zonzi, Coke, Vitolo, Banega - Gameiro

Szachtar: Pyatov - Srna, Kucher, Rakitskiy, Ismaily - Malyshev, Stepanenko; Marlos, Kovalenko, Taison - Eduardo