Polki lepsze od Kubanek na Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej

Dziurek/Shutterstock
Polki wygrały z Kubankami 27:22 w swoim pierwszy meczu na Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej kobiet.

Początek spotkania był bardzo zacięty i nerwowy w wykonaniu naszego zespołu. Do stanu 3:3 rywalizacja toczyła się niemal punkt za punkt, później do głosu dosyć niespodziewanie doszły rywalki. Uzyskały nawet trzy, cztery punty przewagi - 4:8, 6:9 - ale potem Polki zaczęły mozolnie odrabiać straty. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy mieliśmy remis 10:10. Do szatni nasze szczypiornistki schodziły z prowadzeniem 12:11. Znakomicie w pierwszej odsłonie spisywała się Karolina Kudłacz-Gloc, która do siatki rywalek trafiała sześć razy.

Już na początku drugiej połowy Polkom udało się powiększyć przewagę do 3-4 goli - 15:11, 16:13. Potem jednak nasze szczypiornistki spuściły z tonu i pozwoliły Kubankom doprowadzić do remisu - 16:16. Na szczęście w następnych minutach reprezentantki Polski ponownie wypracowały sobie przewagę - 20:17, 23:20 - i nie pozwoliły już jej oddać do końca spotkania.

Polska wygrała ostatecznie 27:22 w swoim pierwszym meczu na Mistrzostwach Świata piłkarek ręcznych.