Polki pokonały Słowaczki w ostatnim meczu eliminacji do ME

Dziurek/Shutterstock
Reprezentantki Polski w piłce ręcznej wygrały ze Słowacją 28:25 w ostatnim spotkaniu eliminacji do Mistrzostw Europy - awans na turniej wywalczyły wcześniej. Był to również ostatni mecz Polek pod wodzą selekcjonera Kima Rassmusena.

Początek pierwszej odsłony nie był dobry dla naszych zawodniczek. Biało-czerwone popełniały niewymuszone błędy, co wykorzystywały rywalki ze Słowacji. Z czasem jednak polskie szczypiornistki odrabiały straty i w 22 minucie mieliśmy już remis. Do szatni podopieczne Rassmusena schodziły z dwubramkowym prowadzeniem - 15:13.

W drugiej połowie to Słowaczki znowu zaczęły lepiej. Przeciwniczki doprowadziły do remisu, ale nasze zawodniczy w porę się obudziły i za moment wygrywały już różnicą pięciu bramek. Polki nie oddały prowadzenia do samego końca pojedynku, wygrywając ze Słowacją 28:25.