Polki pokonały Węgierki w el. do ME 2016 w piłce ręcznej

Reprezentantki Polki wygrały z Węgierkami 26:25 w czwartym meczu eliminacji do Mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet.

Początek spotkania był niesamowicie zacięty. Do dziesiątej minuty mieliśmy remis po 6. Potem coraz lepiej na parkiecie radziły sobie gospodynie, które oddaliły się od naszych zawodniczek na odległość czterech bramek - 10:6 dla Węgierek. Biało-czerwone zdołały się jednak w porę obudzić i bardzo szybko niemal odrobiły starty - 11:10 dla rywalek. W kolejnych minutach niestety to przeciwniczki znowu lepiej się prezentowały i ponownie wypracowały sobie przewagę - tym razem 3-bramkową, 15:12. I Polki znowu się zerwały. Niesamowita pogoń sprawiła, że nasze szczypiornistki na przerwę schodziły z prowadzeniem 17:16.

Druga odsłona miała niemal identyczny scenariusz, co pierwsza. Początek to ponownie zażarta walka o każdą bramkę. I tym razem to także Węgierki przeszły od remisu - 18:18 - do pewnego prowadzenia - 22:18. Biało-czerwone nie zamierzały się jednak poddawać i za moment wygrywały 25:23. Prowadzenia już nie dały sobie odebrać, pokonując ostatecznie przeciwniczki z Węgier 26:25.

Węgry - Polska 25:26 (16:17)