Polki przegrały z Serbkami, mistrzynie świata z awansem na igrzyska olimpijskie

Zorro2212, wikicommons
Polki przegrały z Serbkami 1:3 w trzecim meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Tokio i tym samym awansowały na IO!
Nasze reprezentantki w pierwszym meczu pokonały Portoryko, a w drugim - Tajlandię. Do awansu na IO potrzebowały jeszcze jednego zwycięstwa.
Postawione przed nimi zadanie było jednak bardzo trudne. W trzecim spotkaniu turnieju czekały na nie mistrzynie świata - Serbki.
Pierwszy set długo był bardzo wyrównany. Polki odskoczyły na trzy punkty tuż przed drugą przerwą techniczną (16:13). W dalszej części tej partii utrzymały bezpieczną przewagę i wygrały ją 25:21.
Drugi set był niezwykle zacięty. Serbki poprawiły się w kilku elementach gry i nie pozwalały Polkom na zbudowanie przewagi. Ostatecznie nasze reprezentantki uległy 23:25.
W trzecim secie nie było wyrównanej rywalizacji. Mistrzynie świata szybko zbudowały kilkupunktową przewagę i wygrały go aż 25:16.
Czwarta partia to walka "punkt za punkt" do pierwszej przerwy technicznej. Po niej Polki odskoczyły na kilka punktów (14:10, a później 18:12), jednakże Serbki zdołały zniwelować tę stratę (22:22). W końcówce Serbki pokazały klasę i wyrwały zwycięstwo 25:23.
Tym samym Serbki wywalczyły awans do IO, a Polki będą musiały brać udział w kolejnych rozgrywkach dających awans na turniej olimpijski.
Polska - Serbia 1:3 (25:21, 23:25, 16:25, 23:25)