Polki rozbite przez Rumunki, MŚ kończą na 4 miejscu

Dziurek/Shutterstock
Rumunki pewnie pokonały nasze reprezentantki 31:22. Polki zakończyły Mistrzostwach Świata na czwartym miejscu.

Początek pojedynku należał zdecydowanie do Rumunek. Już po 8 minutach spotkania prowadziły 5:1. Polki próbowały się otrząsnąć i nawiązać walkę z rywalkami, ale były bardzo nieskuteczne. Po piętnastu minutach przeciwniczki nadal miały bezpieczną przewagę i prowadziły 9:4. W następnych minutach Rumunia tylko powiększyła przewagę i do szatni schodziła z pewnym prowadzeniem 15:8. Nasze szczypiornistki grały bardzo słabo i w niczym nie przypominały drużyny z poprzednich meczów.

W pierwszych minutach drugiej odsłony Polki próbowały odrabiać straty. Przewaga rywalek trochę stopniała - 12:17 w 36 minucie - ale wciąż wynosiła pięć bramek. Siedem minut później było już 23:14 dla przeciwniczek z Rumunii. W tym momencie jasne stało się, że nasze zawodniczki nie mają już szans na brązowy medal. Z biegiem czasu rywalki tylko powiększały swoją przewagę i na siedem minut przed końcem prowadziły aż 28:16.

Polki przegrały ostatecznie z Rumunkami 22:31 i zajęły czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej kobiet.