Polscy hokeiści rozgromili Litwę w kwalifikacjach do igrzysk

10 goli - aż tyle padło w spotkaniu eliminacyjnym do zimowych igrzysk olimpijskich w PyeongChang pomiędzy Polską a Litwą.

Nasi zawodnicy od samego początku ruszyli do ataku. Oddawali bardzo dużo strzałów, ale bramkarz rywali bronił pewnie. Z czasem mecz stał się bardziej wyrównany i Litwinie coraz śmielej poczynali sobie pod naszą bramką. To wtedy pierwszego gola zdobyli Polacy, a po chwili dołożyli jeszcze jedno trafienie. Po pierwszej tercji polscy hokeiści prowadzili 2:0.

Początek drugiej tercji w wykonaniu naszych zawodników był piorunujący - jeden, drugi, trzeci gol i po chwili wygrywaliśmy już 5:0. Przed końcem drugiej odsłony reprezentanci Polski jeszcze dwukrotnie pokonali bramkarza Litwinów i trzecia tercja stała się tylko formalnością.

W niej Polska kontrolowała mecz, podwyższyła prowadzenie do 9-0 i dopiero w końcówce dała sobie wbić jedną bramkę. Polacy zmiażdżyli Litwinów i w niedzielę czeka ich decydujące spotkanie z Węgrami.