Polscy hokeiści sprawili sensację! Kapitalny początek eliminacji do igrzysk olimpijskich w Pekinie

Rafał Rusek / Press Focus
Polscy hokeiści w kapitalny sposób rozpoczęli rywalizację w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Pekinie. Biało-czerwoni sensacyjnie pokonali Białoruś 1:0.
Mecz rozstrzygnął się w trzeciej tercji. Przewaga Białorusi była w niej miażdżąca, ale Polacy dzielnie się bronili. Świetne spotkanie rozgrywał bramkarz John Murray.
Na pięć minut przed końcem Polacy wyprowadzili piorunującą akcję. Alan Łyszczarczyk zagrał do Filipa Komorskiego, a ten umieścił krążek w bramce. Po chwili było blisko kolejnego gola - Grzegorz Pasiut huknął w słupek.
W końcówce napór Białorusi był gigantyczny. Polacy potrafili go jednak przetrwać, w czym wielka zasługa Murraya.
Droga Polaków do Pekinu jest jednak bardzo długa. W piątek zagrają z faworytem całego turnieju kwalifikacyjnego - grającą u siebie Słowacją. To ćwierćfinalista ostatnich mistrzostw świata.
W sobotę biało-czerwoni zakończą udział w turnieju meczem z Austrią. Awans do igrzysk olimpijskich wywalczy tylko jedna drużyna.
Reprezentacja Polski czeka na olimpijski występ od blisko trzydziestu lat. Ostatni raz biało-czerwoni zagrali na igrzyskach w 1992 roku w Albertville.
Białoruś - Polska 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Marcin Karbowski26 Aug 2021 · 17:43
Źródło: tvpsport.pl