Polscy siatkarze pewnie pokonali Tunezję. Udany początek walki o igrzyska olimpijskie

Paolo Bona/Shutterstock
Reprezentacja Polski siatkarzy wygrała z Tunezją 3:0 na otwarcie turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Tokio.
Polacy udanie rozpoczęli rywalizację o awans na igrzyska olimpijskie w Tokio w 2020 roku. Podopieczni Vitala Heynena bez problemów pokonali Tunezję w trzech setach.
Wyjściową szóstkę "biało-czerwonych" tworzyli Michał Kubiak, Piotr Nowakowski, Dawid Konarski, Wilfredo Leon, Karol Kłos oraz Fabian Drzyzga. Na pochwały w pierwszym secie zasłużył szczególnie ten pierwszy, przy którego zagrywce nasi siatkarze seryjnie zdobywali punkty. Polacy szybko wypracowali sobie znaczącą przewagę i wygrali 25:15.
Po pierwszej partii Heynen dokonał szeregu zmian. Na boisku pojawili się m.in. Kwolek, Śliwka, Muzaj, Łomacz, ale obraz gry się nie zmienił. Na początku walka była dość wyrównana, ale potem polscy odskoczyli rywalom, zwyciężając tym razem 25:19.
Na początku trzeciego seta rywale wyszli na prowadzenie, ale Polacy szybko wyszli na 8:4. W ataku błyszczał Śliwka i nad drugiej przerwie technicznej prowadziliśmy 16:13. Gdy Karol Kłos dołożył punktowy blok, odskoczyliśmy na 5 punktów, by ostatecznie wygrać 25:19.
Polacy mają do rozegrania jeszcze dwa spotkania: z Francją i Słowenią. Awans na igrzyska olimpijskie uzyska tylko zwycięzca turnieju.
Polska - Tunezja 3:0 (25:15, 25:19, 25:19)
Daniel Makarewicz09 Aug 2019 · 18:27