Polscy siatkarze plażowi nie zdobędą medalu. Porażka w 1/8 turnieju olimpijskiego [WIDEO]

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl przegrali w 1/8 olimpijskiego turnieju siatkówki plażowej z Włochami Paolo Nicolaiem i Danielle Lupo.
Polacy nie byli faworytami tego starcia, ale od początku starali się postawić wicemistrzom olimpijskim z Rio. "Biało-Czerwoni" zanotowali znakomity początek. Po asie serwisowym Fijałka prowadzili już 3:0. Potem to rywale doszli do głosu.
Włosi złapali odpowiedni rytm i doprowadzili do stanu 7:7, gdy Nicolai zablokował Bryla. W kolejnych minutach trwała walka punkt za punkt.
Przy wyniku 20:20 Bryl dotknął siatki, a po chwili rywale mocnym atakiem zakończyli pierwszego seta.
W drugiej partii Polacy popełniali kolejne błędy, a Włosi grali swoje. Italia objęła trzypunktowe prowadzenie i kontrolowała przebieg wydarzeń na piasku.
"Biało-Czerwoni" nie byli w stanie odwrócić losów pojedynku. Drugiego seta przegrali 18:21 i tym samym pożegnali się z turniejem olimpijskim.
Grzegorz Fijałek/Michał Bryl - Paolo Nicolai/Danielle Lupo 0:2 (20:22, 18:21)
Daniel Makarewicz02 Aug 2021 · 10:46