Polscy siatkarze rozbili Ukrainę! Biało-czerwoni poznali kolejnego rywala na mistrzostwach Europy

Yt
Polscy siatkarze odnieśli kolejne zwycięstwo na mistrzostwach Europy. Tym razem podopieczni Vitala Heynena pokonali Ukrainę - 3:0.
Polacy efektownie zakończyli rywalizację w grupie "D" na ME. Biało-czerwoni pierwszą fazę turnieju przypieczętowali pewną wygraną z reprezentacją Ukrainy.
W pierwszym secie dzięki świetnym zagrywkom Muzaja i Leona odskoczyliśmy rywalom na cztery punkty. Ukraińcy popełniali za to błąd za błędem i po chwili było już 20:13. Ostatnie dwa punkty w tej partii zdobył Bieniek.
Kolejny set nie przyniósł żadnych niespodzianek. Polacy grali z dużą swobodą, co chwilę punktując bezradnych rywali. Przy stanie 14:8 Heynen nieco zakpił z przeciwnika, wymieniając jednocześnie całą naszą "szóstkę". Tę część gry wygraliśmy 25:16.
Polscy siatkarze w trzeciej partii dopełnili formalności. Nasi zawodnicy nie musieli się nawet zbytnio wysilać, a już na początku seta zrobiło się 5:1. Skutecznie atakował Konarski, a błędy własne pogrążały Ukraińców, którzy w tym secie zdobyli 15 punktów.
Biało-czerwoni zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie i w 1/8 turnieju zagrają z Hiszpanią, zaś w ćwierćfinale mogą trafić na zwycięzcę z pary Holandia - Niemcy.
Polska - Ukraina 3:0 (25:17, 25:16, 25:15)