Polscy siatkarze wicemistrzami Europy! Włosi lepsi od biało-czerwonych w finałowym meczu

Davide Di Lalla/Pressfocus
Polska została siatkarskim wicemistrzem Europy do lat 20. W finałowym meczu biało-czerwoni przegrali z Włochami 2:3
Polacy mierzyli się już z Włochami w fazie grupowej tego turnieju. Wówczas zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego bez większych problemów wygrali 3:0.
Dziś również lepiej w mecz weszli Włosi. Nasi rywale kapitalnie serwowali, w połowie pierwszego seta mieli na koncie aż cztery asy. Ostatecznie Polacy przegrali pierwszego seta do 19.
Również w drugim secie skuteczniejsi byli rywale biało-czerwonych. Po kilku autowych atakach naszych reprezentantów Włosi prowadzili 13:7. Polacy już nie zdołali odrobić tej przewagi i drugiego seta przegrali wynikiem 25:19.
W trzecim secie znów znakomicie funkcjonował serwis Włochów. Przy wyniku 7:4 dla "Azzurrich" selekcjoner Polaków poprosił o czas. Przerwa pomogła biało-czerwonym, którzy po kolejnych udanych akcjach wyszli na prowadzenie 11:8. Pod siatką świetnie radzili sobie Mateusz Kufka i Kamil Szymendera. Po zaciętej końcówce Polacy wygrali trzeciego seta 26:24.
W czwartej partii Polska szybko objęła prowadzenie. Po asie serwisowym Jakuba Olszewskiego Włosi przegrywali 3:6. Kolejne minuty również należały do biało-czerwonych, którzy wygrali seta do 17, doprowadzając do tie-breaka.
W decydującej partii Włosi niestety wygrali 15:6. Tym samym polscy młodzieżowcy nie zrewanżowali się za seniorów, którzy niedawno przegrali finał mistrzostw świata z tym samym rywalem.
Polska - Włochy 2:3 (19:25, 19:25, 26:24, 25:17, 15:6)