Polscy siatkarze wygrali z Kanadą w Lidze Narodów

MediaPictures.pl/Shutterstock
Polscy siatkarze wygrali z Kanadą 3:1 w meczu Ligi Narodów w irańskiej Urmii.
W pierwszym secie nasi siatkarze wygrali pewnie 25:20. W tym fragmencie spotkania wyróżniał się Artur Szalpuk, który seryjnie zdobywał punkty.
Drugi set padł łupem Kanadyjczyków, którzy od stanu 20:18 zdołali doprowadzić do zaciętej końcówki. W niej Polacy popełniali proste błędy i przegrali 25:27.
"Biało-czerwoni" powrócili na swój poziom w trzecim secie. Zafunkcjonował nasz blok, dobrze serwował Kłos, i na konie partii uzyskaliśmy 5 punktów przewagi.
W czwartym secie znów kibice byli świadkami zaciętej walki w kluczowych momentach. Polacy wypracowali trzy punkty przewagi, ale szybko je roztrwonili. W końcówce podopieczni Vitala Heynena mieli piłkę meczową w górze, ale Kanadyjczycy zdołali się wybronić. Chwilę później mecz się zakończył, gdy nieskutecznie zaatakował Vernon-Evans.
W kolejnych spotkaniach w siatkarskiej Lidze Narodów Polacy zmierzą się w Mediolanie z Argentyną (21.06), Serbią (22.06) i Włochami (23.06).
Polska - Kanada 3:1 (25:20, 25:27, 25:20, 28:26)
Daniel Makarewicz16 Jun 2019 · 15:16