Polscy siatkarze zdemolowali kolejnych rywali! Nie dali żadnych szans Bułgarii

Adam Starszynski / PressFocus
Polscy siatkarze odnieśli szóste zwycięstwo w Lidze Narodów. Na początek trzeciego tygodnia zmagań rozgromili reprezentację Bułgarii. Zwyciężyli w trzech setach - 25:19, 25:15 i 25:12.
Podopieczni Vitala Heynena po dwóch tygodniach rywalizacji byli liderami siatkarskie Ligi Narodów. Dziś po raz kolejny pokazali moc, choć mierzyli się z jednym z najsłabszych zespołów w stawce - z Bułgarią.
Przeciwko temu rywalowi szkoleniowiec nie chciał posyłać do boju wszystkich najlepszych zawodników. Szansę na odpoczynek dostali dziś Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek oraz Kamil Semeniuk.
Ich koledzy i tak poradzili sobie jednak z przeciwnikami bez najmniejszych problemów. Tempo podkręcili w połowie pierwszego seta, gdy asy serwisowe Bednorza i Hubera, a także błędy rywali, dały im sześciopunktową przewagę. Polacy utrzymali ją do końca, wygrywając do 19.
Później ich przewaga była jeszcze wyraźniejsza. W drugiej partii błyskawicznie odskoczyli Bułgarom na sześć punktów, gdy zrobiło się 9:3. Później tylko powiększali przewagę i zwyciężyli 25:15.
Bardzo podobny przebieg miała także trzecia odsłona. Tutaj "Biało-Czerwoni" pokazali jeszcze większą siłę. Szaleli Leon, Bednorz oraz Kochanowski. Skończyło się wynikiem 25:12.
Dzięki tej wygranej Polacy nadal są liderami siatkarskiej Ligi Narodów. Kolejny mecz rozegrają już w czwartek. Wówczas zmierzą się z Holandią. W piątek rywalizować będą natomiast z Brazylią.

Polska - Bułgaria 3-0 (25:19, 25:15, 25:12)