Polska - Iran: Świetne spotkanie Polaków! Wynik meczu, składy

Polscy siatkarze zdali ważny egzamin na MŚ! Znakomity Kochanowski bohaterem meczu!
MediaPictures.pl/Shutterstock
Reprezentacja Polski siatkarzy bezbłędnie zaliczyła pierwszy poważny test na mistrzostwach świata. Podopieczni Heynena bez problemów pokonali Iran 3:0 (25:21, 25:20,25:22).
Polacy perfekcyjne rozpoczęli spotkanie. Świetne ataki ze środka Nowakowskiego, dobre przyjęcie i na pierwszej przerwie technicznej prowadziliśmy już 8:3. Irańczycy byli długimi fragmentami po prostu bezradni, psując kolejne zagrywki. W kolejnych akcjach Irańczycy starali się poderwać do walki, ale ostatecznie to podopieczni Heynena wygrali pierwszego seta z 25:21.
W drugim secie walka była bardziej wyrównana. Polscy środkowi utrzymali wysoki poziom, jednak Irańczycy zaczęli skutecznie obijać nasz blok. Po zagrywkach Kurka Polacy odskoczyli rywalom na trzy punkty, by po chwili na przerwę techniczną zejść na prowadzeniu 16:12. W końcówce nasi przeciwnicy zbliżyli się na jeden punkt, ale Polacy zachowali więcej zimnej krwi, zwyciężając 25:20.
Początek trzeciej partii to mały kryzys w grze polskiej reprezentacji. Przeciwnicy znacznie poprawili swoją zagrywkę i szybko wyszli na czteropunktowe prowadzenie. Polacy jednak nie odpuszczali i dzięki mocnym serwisom Kochanowskiego dogonili Irańczyków. W decydujących momentach zawodnicy z Iranu pokazali siłę swojego bloku i wydawało się, że wygrają seta. Wtedy na zagrywce pojawił się Kochanowski, który znów siał postrach w szeregach rywali. Polacy ostatecznie wygrali 25:22 i całe spotkanie 3:0!
Polska - Iran 3:0 (25:21, 25:20, 25:22)
Polska: Nowakowski, Konarski, Kurek, Szalpuk, Schulz, Drzyzga, Łomacz, Kubiak, Śliwka, Kochanowski, Kwolek, Bieniek.

Libero: Wojtaszek, Zatorski.
Iran: Ebadipour, Faezi, Marouflakrani, Ghaemi, Mousavi, Ghafour, Kazemi, Manavinejad, Shafiei, Vadi, Sharifi, Toukhteh.

Libero: Marandi, Hazratpourtalatappeh.