Polska młodzieżówka przegrała z Austrią. Fatalne błędy defensywy przy stałych fragmentach [WIDEO]

Reprezentacja Polski U-21 przegrała z rówieśnikami z Austrii 0:2 w towarzyskim spotkaniu, które rozegrano w poniedziałkowe popołudnie. Dublet ustrzelił Chukwubuike Adamu, który w ciągu czterech minut dwukrotnie pokonał Jakuba Stolarczyka.
Młodzieżówka prowadzona przez Macieja Stolarczyka wybrała się na zgrupowanie do Hiszpanii, gdzie miała zaplanowane dwa mecze towarzyskie. Spotkanie z Arabią Saudyjską nasza drużyna wygrała 7:0, lecz starcie z Austrią wyglądało zdecydowanie gorzej.
Od pierwszej minuty w naszym zespole wystąpili między innymi Michał Karbownik, Mateusz Bogusz, Sebastian Walukiewicz, Jakub Kamiński, czy Bartosz Białek. Ten ostatni miał świetną okazję na gola w ósmej minucie, ale z kilku metrów nie trafił w bramkę.
Początkowo inicjatywa należała do Polaków, lecz to rywale wyszli na prowadzenie w 19. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego żaden z "Biało-Czerwonych" nie zdołał wybić futbolówki, a z bliska w siatce umieścił ją Chukwubuike Adamu.
Chwilę później było już 2:0. Znów Jakuba Stolarczyka pokonał Adamu, a golkiper młodzieżowej drużyny Leicester City nie zachował się najlepiej po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
Polacy nie potrafili na to odpowiedzieć. Niezbyt pomogły też zmiany - zgodnie z umową selekcjonerzy mogli przeprowadzić ich nieograniczoną liczbę. Na murawie pojawili się między innymi Praszelik, Marchwiński czy Smoliński.
Podopieczni Macieja Stolarczyka starali się atakować, lecz nie stwarzali klarownych sytuacji podbramkowych. Austriacy mogli natomiast podwyższyć na 3:0, ale sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem nie wykorzystał Sulzbacher.
Ostatecznie skończyło się porażką "Biało-Czerwonych" 0:2. Przed Stolarczykiem, który poprowadzi drużynę w eliminacjach do kolejnych mistrzostw Europy U-21, jest jeszcze sporo pracy.
Maciej Pietrasik29 Mar 2021 · 16:53