Polska młodzieżówka rozbiła Arabię Saudyjską. Aż siedem goli biało-czerwonych!

Adam Starszyński / Press Focus
Młodzieżowa reprezentacja Polski rozbiła w towarzyskim meczu kadrę Arabii Saudyjskiej do lat 20. Piłkarze Macieja Stolarczyka wygrali 7:0.
Polska młodzieżówka trenuje na zgrupowaniu w Hiszpanii. W kadrze znaleźli się także zawodnicy będący w kręgu zainteresowań Paulo Sousy. Przeciwko Arabii Saudyjskiej zagrali m.in. Sebastian Walukiewicz i Michał Karbownik.
Biało-czerwoni już do przerwy prowadzili 2:0. Na początku meczu strzałem zza pola karnego wynik otworzył Maciej Żurawski. Drugą bramkę zdobył Walukiewicz, który trafił do siatki po rzucie rożnym.
Po przerwie z dobrej strony zaprezentowali się zmiennicy. Trzy razy do bramki trafił Adrian Benedyczak, po jednym razie - Krzysztof Kubica i Filip Marchwiński.
Polacy zagrają na zgrupowaniu w Hiszpanii jeszcze jeden mecz. 29 marca ich rywalem będzie młodzieżowa reprezentacja Austrii.
Polska U-21 – Arabia Saudyjska U-20 7:0 (2:0)
Bramki: Maciej Żurawski 7, Sebastian Walukiewicz 45, Adrian Benedyczak 57, 80 k, 90, Krzysztof Kubica 68, Filip Marchwiński 70.
Polska: 1. Cezary Miszta (46, 12. Xavier Dziekoński) – 4. Kamil Kruk (46, 2. Krzysztof Kubica), 20. Sebastian Walukiewicz (46, 13. Aleksander Paluszek), 19. Jakub Kiwior (46, 15. Maik Nawrocki), 14. Michał Karbownik (46, 3. Marcin Grabowski) – 7. Jakub Kamiński (46, 18. Daniel Szelągowski), 6. Maciej Żurawski (46, 16. Kacper Smoliński; 78, 24. Mateusz Łęgowski), 10. Mateusz Bogusz (46, 5. Jan Biegański; 78, 25. Wiktor Pleśnierowicz), 8. Mateusz Praszelik (46, 11. Filip Marchwiński) – 21. Bartosz Białek (46, 17. Dawid Kocyła), 23. Filip Szymczak (46, 9. Adrian Benedyczak).
Marcin Karbowski26 Mar 2021 · 14:51
Źródło: własne, laczynaspilka.pl